MČR

MČR v R6S – výsledky a shrnutí

11. 11. 2019

Posted in Informace, MČR

Náhled na průběh MČR v R6S, protože od PLAYzonu se ničeho takového nedočkáme.

Mistrem České republiky pro rok 2019 ve hře Rainbow Six Siege se stává tým Fadee Gaming.

1. místo – Fadee Gaming

Tak to jsou oni! Momentální mistři, kterým se podařilo vyhrát jak MČR tak MSR. I když jim kluci z Lan Party Hotelu šlapali na paty, oni dokázali ukořistit poslední a nejdůležitější pátý bod v BO5 finále. Jejich týmová chemie, šarm, aim a osobní výkony je doposud nezradili.

2. místo – Lan Party Hotel

Málem, chybělo fakt málo, ale bohužel. Stále se jim nepodařilo Fadee Gaming porazit na LAN akci. Ano, na online turnajích se to daří, ale offline furt nic. Kluci spolu nehrají tak dlouho jako jejich hlavní konkurenti a to u hry jako je R6S dělá hodně. Ovšem je to jen otázka času. Trénovali, dřeli, bojovali do poslední sekundy.

3. místo – Cyber Gaming

Cyber Gaming

Cyber Gaming měl od MSR novou sestavu, které to prostě střílí. Kluci předvedli skvělé individuální výkony jenž jim zajistily třetí místo. Price to tam vede pevnou rukou a funguje to.

4. místo – Pyctophobia

Velmi přátelští kluci co dokázali potrápit Lan Party Hotel hned v úvodním zápase. Sice se jim nakonec nepodařilo vyhrát zápas o 3. místo, ale kluci nemusí věšet hlavu. Jsou mezi TOP4 cz/sk týmy a to je taky úspěch.

SESTAVY TÝMŮ

Fadee Gaming

Jan “HanzT” Endrych -Lukáš “EideTic” Křivánek – Martin ‘Yuki’ Kabele – David ‘Assassin’ Sléha – Jan “yannnnngoo” Holota

Cyber Gaming

Jakub “smetti” Smitka – Karel “Twisten” Ašenbrener – Jakub “Price” Ryška – Matěj “Kapec” Fašanok – Jan “Groone” Voják

Chceme se omluvit za to, že chybí fotka Groona. Ovšem jakmile vyhráli třetí místo, prostě zmizel. Do teď nevíme, jestli se z toho prostě pos*** radostí, takže běžel rychle na záchod, nebo kde vlastně byl.

Pyctophobia

René “Rias” Pitrun – Patrik “Zeroface” Hanzen – Michal “P1nqvin” Kolčár – Petr “Pjotr” Janiš – Karel “V3nom” Škurek

Lan Party Hotel

David “PlayBack” Janoušek – Lukáš “Luky” Broukal – David “Mengo“ Broukal – Ivo “LeveL” Dvořák – Jan “shampi” Sobek

PÁTEK 8.11.2019

První zápas – Lan Party Hotel : Pyctophobia

Vše nám začínalo v 10:00 zápasem Lan Party Hotel proti Pyctophobia. Osobně jsem našim klukům řekl, že to bude náš nejtěžší zápas MČR a ono se to naplnilo. Sakra já jsem málem dostal zástavu srdce. První mapa se hrála Villa a oni ji prohráli 7:8. Může mi to někdo vysvětlit?! Uklidnili mě až výsledkem 7:3 na mapě Coastline. Třetí mapa, pohoda, to zvládneme, už se rozehráli, lup to tam 6:6 a prodloužení na Kafe! Cituji LPH tým 10 minut před poslední mapou: Kaféčko je naše nejsilnější mapa, buď v klidu Adame. Jojo (: … Díky bohu se jim to podařilo zvládnout a 8:6 vyhráli.

Lan Party Hotel 2:1 Pytophobia
Villa 7:8 / Coastline 7:3 / Kafe 8:6

Druhý zápas – Fadee gaming : Cyber Gaming

Utkali se Fadee Gaming a Cyber Gaming. Bylo to jednoznačné. Kluci z Fadee nenechali svému soupeři žádný prostor. Cokoliv Cyber vymýšlel tak se nezdařilo.

Fadee Gaming 2:0 Cyber Gaming
ClubHouse 7:1 / Coastline 7:2

Třetí zápas – Pyctophobia : Cyber Gaming

Pyctophobia vyzvala Cyber Gaming. Oba dva z těchto týmů měli na kontě už jednu porážku a nechtěli zakončit den s prázdnou. Cyber byli rozehraní už z předchozího zápasu a to se jim i vyplatilo. Twistenovi se podařilo vystřílet co jen šlo a nakonec si odnesli výhru právě oni.

Pyctophobia 0:2 Cyber Gaming
Consulate 3:7 / Villa 4:7

Čtvrtý zápas – Lan Party Hotel : Fadee Gaming

Tady vlastně ani nevím co se dělo. Kluci z LPH měli nějaké mentální vyhoření nebo únavu nebo já nevím. Skoro nic se nedařilo a Fadee prostě prokoukli co se dalo. První mapu projeli na plné čáře a druhou jsem po klucích chtěl, ať každý pickne operátora s jejich oblíbenou zbraní a jdou si jen zastřílet. Kupodivu to fungovalo lépe než straty. Bohužel nestačilo.

Lan Party Hotel 0:2 Fadee Gaming
Consulate 2:7 / Bank 4:7

sobota 9.11.2019

Chybělo odehrát poslední dva zápasy základní tabulky. První finalista už byl jasný. Ovšem stále chyběla odpověď na otázku, kdo vyzve Fadee Gaming v BO5 finále. Bude to Cyber nebo LPH?

První zápas – Pyctophobia : Fadee Gaming

Nedůležitý, ovšem zajímavý zápas. Pyctophobia začala trápit Fadee Gaming a jen se potvrdilo, že se nejhůře hraje proti týmu který nemá co ztratit. Konec konců dopadlo vše dle očekávání a žádné překvapení se nekonalo.

Fadee Gaming 2:0 Pyctophobia
ClubHouse 7:3 / Border 7:4

Druhý zápas – Lan Party Hotel : Cyber Gaming

V tomto zápase se rozhodovalo o druhém finalistovi. Bude to Lan Party Hotel nebo Cyber Gaming. Z MSR všichni dobře věděli, že Cyber umí LPH porazit. Přes všechny možné teorie se žádné překvapení nekonalo. Fanoušci LPH, kteří se na místě během zápasu nacházeli, mohli vidět krásnou výhru svého týmu.

Lan Party Hotel 2:0 Cyber Gaming
ClubHouse 7:4 / Kafe 7:3

Konečná tabulka základní části
Fadee Gaming 3:0
Lan Party Hotel 2:1
Cyber Gaming 1:2
Pyctophobia 0:3

Zápas o třetí místo


Jelikož se Cyber Gaming nepodařilo zdolat brány Lan Party Hotelu, museli se smířit s bojem o třetí místo, kde na ně čekala Pyctophobia. V první mapě, když Cyber vedl 6:0, začali přítomní fanoušci Pyctophobie povzbuzovat a voalá, 6:5 bylo na světě. Bylo to opravdu zajímavé sledovat všechny ty emoce hráčů, nervozitu a soustředěnost. Cyber Gaming se nakonec povedlo a ukořistili onen rozhodující 7 bod hned následující kolo.

Další mapa bylo Kafe a tady Price a spol potvrdili, že třetí místo jim opravdu náleží. Výhra 7:1 na Kafe jim zajistila místo na bedně.

Cyber Gaming 2:0 Pyctophobia
Coastline 7:5 / Kafe 7:1

Gratulujeme týmu Cyber Gaming ke třetímu místu!

Nedělní finále

Tento zápas byl něco neskutečného a nepopsatelného. Ukázkový příklad toho, jak by mělo finále vypadat. Bylo to jak zápas mezi Barcelonou a Realem Madrid. Tolik krásných a promyšlených akcí co přítomní diváci mohli spatřit, to se jen tak nevidí. Víte, opravdu mě mrzí smutná skutečnost, že nemáme záznam z tohoto zápasu. BO5 série ze které by se dal sestříhat celovečerní film. Hráči z obou týmů předvedli své maximum a až v páté mapě se rozhodovalo, kdo si domů odveze zlato.

Nakonec to byli hráči Fadee Gaming, kteří dokázali ukořistit nejdůležitější pátý bod.

Lan Party Hotel 2:3 Fadee Gaming
Kafe 5:7 / Coastline 7:5 / Consulate 3:7 / Villa 7:3 / Clubhouse 3:7

Tímto chceme pogratulovat hráčům Fadee Gaming k jejich výhře.

I přes všechny nemilé okolnosti spojené s celým MČR v R6S si všichni dokázali tuto akci náramně užít a panovala pouze přátelská atmosféra s úsměvem na tvářích.
Děkujeme všem fanouškům, kteří se přišli podívat a podpořit svůj oblíbený tým!

Fotografie z akce naleznete zde: https://www.zonerama.com/prej
na fotografie se vztahují autorská práva

Adam Buberník / Fabián Parisi – fotograf

Aftermovie MČR 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *